Łódź miastem Wiedźmina! Powstaje największy mural w Polsce – łącznie 2000 m2.
Na łódzkim Manhattanie, na trzech ogromnych ścianach jednego z najwyższych budynków mieszkalnych w Polsce, powstaje obraz, którego bohaterem będzie Geralt z Rivii.
To najbardziej znany na świecie bohater, a właściwie superbohater z Polski. Na wiedźmiński wszechświat – obok epickiej sagi Andrzeja Sapkowskiego – składają się także popularna gra, wyprodukowana przez CD PROJEKT RED oraz serial Netflix z Henrym Cavillem wcielającym się w białowłosego Geralta.
Autorem projektu muralu jest Jakub Rebelka, malarz, autor komiksów, zdobywcami wielu nagród komiksowych, jeden z najciekawszych ilustratorów w Polsce. Jego murale oraz freski znajdują się m.in. w Muzeum Powstania Warszawskiego, Teatrze Narodowym w Warszawie. Prace malarskie oraz komiksowe wystawiał m.in. w Paryżu, Kanadzie, Niemczech, Japonii.
W przyszłym tygodniu na rusztowaniach pojawią się artyści, którzy przeniosą na gigantyczne płótno postać Geralta. Prace nad muralem zajmą około miesiąca, a ostateczny efekt zobaczymy w październiku. Jeśli pogoda dopisze, to odsłonięcie odbędzie się w tym samym czasie co 32. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi.

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz